DÜNYA Haber Girişi: 08.11.2021 - 19:55, Güncelleme: 08.11.2021 - 19:55

Nijer'de aynı şehirde iki ayrı felaket: 38 ölü

 

Nijer'de aynı şehirde iki ayrı felaket: 38 ölü

​Nijer'de Müslümanların yaşadığı Maradi bölgesindeki bir ilkokulda çıkan yangın nedeniyle 20 çocuk, bir altın madeninin çökmesi sonucu ise 18 kişi hayatını kaybetti.
Maradi'deki derme çatma yapılan bir ilkokulda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının, tahta direkli ve saman kaplı sınıflara yayılması sonucu 20 çocuk yanarak can verdi. Yangında ayrıca 10'u ağır 19 çocuğun da yaralandığı kaydedildi. Olayın ardından öğrenci velileri çocukların kaldırıldığı hastaneye akın etti. Aileler hayatını kaybeden çocukları için büyük üzüntü yaşadı. Bazı aileler, çocukları teşhis edilemeyecek derecede yandığı için kimlik tespitinde zorlandı. Altın madeni çöktü: 18 ölü Bir diğer felaket ise Maradi'ye bağlı Dan Issa köyündeki bir altın madeninde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, altın madeninin henüz bilinmeyen bir nedenle çökmesi sonucu 18 kişi enkaz altında kalarak can verdi. Olayda yaralanan 7 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. (İLKHA)
​Nijer'de Müslümanların yaşadığı Maradi bölgesindeki bir ilkokulda çıkan yangın nedeniyle 20 çocuk, bir altın madeninin çökmesi sonucu ise 18 kişi hayatını kaybetti.

Maradi'deki derme çatma yapılan bir ilkokulda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangının, tahta direkli ve saman kaplı sınıflara yayılması sonucu 20 çocuk yanarak can verdi. Yangında ayrıca 10'u ağır 19 çocuğun da yaralandığı kaydedildi.

Olayın ardından öğrenci velileri çocukların kaldırıldığı hastaneye akın etti. Aileler hayatını kaybeden çocukları için büyük üzüntü yaşadı.

Bazı aileler, çocukları teşhis edilemeyecek derecede yandığı için kimlik tespitinde zorlandı.

Altın madeni çöktü: 18 ölü

Bir diğer felaket ise Maradi'ye bağlı Dan Issa köyündeki bir altın madeninde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, altın madeninin henüz bilinmeyen bir nedenle çökmesi sonucu 18 kişi enkaz altında kalarak can verdi.

Olayda yaralanan 7 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.