GÜNDEM Haber Girişi: 11.10.2021 - 16:32, Güncelleme: 11.10.2021 - 16:32

Rekabet Kurulundan Trendyol'a soruşturma

 

Rekabet Kurulundan Trendyol'a soruşturma

Rekabet Kurulu, çevrim içi pazaryeri pazarındaki uygulamaları ihlal ettiği gerekçesiyle Trendyol hakkında soruşturma başlattı.
Rekabet Kurulundan yapılan açıklamada, DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ’nin (Trendyol) çevrim içi pazaryeri pazarındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandığı belirtildi. Açıklamada, "Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 23 Eylül 2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Trendyol ve aynı ekonomik bütünlük içinde yer alan diğer teşebbüsler hakkında soruşturma açılmasına, 21-44/650-M sayı ile karar verdi." denildi. (İLKHA) 
Rekabet Kurulu, çevrim içi pazaryeri pazarındaki uygulamaları ihlal ettiği gerekçesiyle Trendyol hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulundan yapılan açıklamada, DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ’nin (Trendyol) çevrim içi pazaryeri pazarındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 23 Eylül 2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Trendyol ve aynı ekonomik bütünlük içinde yer alan diğer teşebbüsler hakkında soruşturma açılmasına, 21-44/650-M sayı ile karar verdi." denildi. (İLKHA) 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.