YEREL Haber Girişi: 26.09.2021 - 10:17, Güncelleme: 26.09.2021 - 10:59

Rize'de kentsel sorunlar masaya yatırıldı

 

Rize'de kentsel sorunlar masaya yatırıldı

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilen “Rize’de Kentsel Sorunların Çözümünde İmar Uygulamaları ve Kentsel Dönüşüm” çalıştayına katıldı.
Rize Belediye Başkanlığı destekleri ile yapılan çalıştay; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Protokol Konuşmaları, Rize Revizyon İmar planı ve yapım süreci’nin anlatımının ardından, Prof. Dr. Metin Şenbil’in moderatörlüğünde Ramada otel toplantı salonunda gerçekleştirildi. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, sağlıklı bir planlamanın yapılabilmesi iyi bir dizaynın sağlanması için tecrübeleri beklediklerini ifade ederek, "Hızlı ilerleyen şehir merkezlerindeki yeni uygulamaların geleceğini ve bunların geleceğini görmüş arkadaşlarımızla beraber burdayız. Biz 1990 ların başında 20 bin nufüsla başlayan şu an 100 binin üzerinde insanın yaşadığı bir Rize’den bahsediyoruz.  Şehirlere bakmak istediğimizde şehirler ülkenin kültür kodlarını taşıyorlar. Şehrin hafızasının olması lazım. Bütün kültürel öğeleri yansıtan mimarimiz olması lazım. Buradan baktığımız zaman; sadece mühendislik ve mimarı yönden, Şehir planlamacılarımızın gözüyle baktığımız zaman, dünden bu güne neleri yanlış yaptık bunları anlamak adına bu çalıştay’ın yararlı olacağını sanıyorum. Fazla sözü uzatmak istemiyorum ama bu çalıştay’ın bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Kentsel dönüşümle yapmak istediklerimizin kurulmasını istiyoruz. Her ne kadar 100 yıllık bir şehirden bahsediyor olsak da yenilikler istiyoruz. Çalıştay’ın herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Çalıştay, Prof. Dr. Metin Şenbil’in moderatörlüğünde katılımcı panelistlerin sunumuyla devam etti.(İGFA)  
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilen “Rize’de Kentsel Sorunların Çözümünde İmar Uygulamaları ve Kentsel Dönüşüm” çalıştayına katıldı.

Rize Belediye Başkanlığı destekleri ile yapılan çalıştay; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Protokol Konuşmaları, Rize Revizyon İmar planı ve yapım süreci’nin anlatımının ardından, Prof. Dr. Metin Şenbil’in moderatörlüğünde Ramada otel toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, sağlıklı bir planlamanın yapılabilmesi iyi bir dizaynın sağlanması için tecrübeleri beklediklerini ifade ederek, "Hızlı ilerleyen şehir merkezlerindeki yeni uygulamaların geleceğini ve bunların geleceğini görmüş arkadaşlarımızla beraber burdayız. Biz 1990 ların başında 20 bin nufüsla başlayan şu an 100 binin üzerinde insanın yaşadığı bir Rize’den bahsediyoruz.  Şehirlere bakmak istediğimizde şehirler ülkenin kültür kodlarını taşıyorlar. Şehrin hafızasının olması lazım. Bütün kültürel öğeleri yansıtan mimarimiz olması lazım. Buradan baktığımız zaman; sadece mühendislik ve mimarı yönden, Şehir planlamacılarımızın gözüyle baktığımız zaman, dünden bu güne neleri yanlış yaptık bunları anlamak adına bu çalıştay’ın yararlı olacağını sanıyorum. Fazla sözü uzatmak istemiyorum ama bu çalıştay’ın bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Kentsel dönüşümle yapmak istediklerimizin kurulmasını istiyoruz. Her ne kadar 100 yıllık bir şehirden bahsediyor olsak da yenilikler istiyoruz. Çalıştay’ın herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Çalıştay, Prof. Dr. Metin Şenbil’in moderatörlüğünde katılımcı panelistlerin sunumuyla devam etti.(İGFA)  

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.