GÜNDEM Haber Girişi: 23.08.2021 - 15:55, Güncelleme: 23.08.2021 - 15:55

Rusya ve Türkiye S-400 için yeni bir sözleşme imzalayacak

 

Rusya ve Türkiye S-400 için yeni bir sözleşme imzalayacak

​Rus yetkililer, Türkiye’ye yeni bir parti S-400 sevkiyatını içeren anlaşmanın yakında imzalanacağını söyledi.
Rus medyasında yer alan haberlere göre, Rus askeri ihracat şirketi Rosoboronexport'un genel direktörü Aleksandr Miheyev, düzenlenen bir forumda konuştu. Rosoboronexport, "S-400 hava savunma sistemiyle ilgili görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin son aşamasında olduğumuzu söyleyebilirim. Yakında partnerlerimiz ile bunu resmileştirip anlaşmayı imzalayacağız." dedi. Rus S-400 hava savunma sistemlerinin Ankara'ya teslimatları 2019 yılı Haziran ayının ortalarında başlamış, bu durum Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerde krize yol açmıştı. (İLKHA)
​Rus yetkililer, Türkiye’ye yeni bir parti S-400 sevkiyatını içeren anlaşmanın yakında imzalanacağını söyledi.

Rus medyasında yer alan haberlere göre, Rus askeri ihracat şirketi Rosoboronexport'un genel direktörü Aleksandr Miheyev, düzenlenen bir forumda konuştu.

Rosoboronexport, "S-400 hava savunma sistemiyle ilgili görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin son aşamasında olduğumuzu söyleyebilirim. Yakında partnerlerimiz ile bunu resmileştirip anlaşmayı imzalayacağız." dedi.

Rus S-400 hava savunma sistemlerinin Ankara'ya teslimatları 2019 yılı Haziran ayının ortalarında başlamış, bu durum Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerde krize yol açmıştı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.