YEREL Haber Girişi: 13.09.2021 - 21:12, Güncelleme: 13.09.2021 - 21:12

Siirt'teki işleme tesisleri fıstık alımına başladı

 

Siirt'teki işleme tesisleri fıstık alımına başladı

Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, çiftçinin emeği ve fıstığın güncel piyasa değeri göz önünde bulundurularak yaş fıstık alımına başladığını duyurdu.
Yıllık 50 bin ton fıstık işleme kapasitesine sahip Siirt Fıstık İşleme Tesisi bir kantar binası, 4 adet silo ve 2 adet soğuk hava deposunun bulunduğu tesiste, kabuk soyma, kavurma, tuzlama, çatlatma, toz haline getirme ve paketleme makine ve teçhizatları ile modern bir tesis olarak faaliyet yürütüyor. Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinden yapılan açıklamada, “Her zaman fıstık üreticimizin yanındayız. Kendilerine hizmet etmek, ürün ve emeklerine destek vermek en öncelikli görevimizdir. Çiftçimizin fıstığı, emekleri ve fıstığın güncel piyasa değeri göz önünde bulundurularak, en iyi fiyatlara satın alınmaktadır. Üreticilerimizden satın alınan ürünler tesisimizde en iyi koşullarda hazırlanmakta, ürünler katma değer kazanıp, ülkemizin dört bir yanına pazarlanmaktadır." denildi. (İLKHA)
Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, çiftçinin emeği ve fıstığın güncel piyasa değeri göz önünde bulundurularak yaş fıstık alımına başladığını duyurdu.

Yıllık 50 bin ton fıstık işleme kapasitesine sahip Siirt Fıstık İşleme Tesisi bir kantar binası, 4 adet silo ve 2 adet soğuk hava deposunun bulunduğu tesiste, kabuk soyma, kavurma, tuzlama, çatlatma, toz haline getirme ve paketleme makine ve teçhizatları ile modern bir tesis olarak faaliyet yürütüyor.

Siirt Fıstığı İşleme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinden yapılan açıklamada, “Her zaman fıstık üreticimizin yanındayız. Kendilerine hizmet etmek, ürün ve emeklerine destek vermek en öncelikli görevimizdir. Çiftçimizin fıstığı, emekleri ve fıstığın güncel piyasa değeri göz önünde bulundurularak, en iyi fiyatlara satın alınmaktadır. Üreticilerimizden satın alınan ürünler tesisimizde en iyi koşullarda hazırlanmakta, ürünler katma değer kazanıp, ülkemizin dört bir yanına pazarlanmaktadır." denildi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.