DÜNYA Haber Girişi: 24.08.2021 - 08:10, Güncelleme: 24.08.2021 - 08:10

Siyonist işgal rejimi Gazze'ye yeniden hava saldırısı düzenledi

 

Siyonist işgal rejimi Gazze'ye yeniden hava saldırısı düzenledi

Siyonist işgal rejimi, savaş uçaklarıyla, gece boyunca Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine hava saldırısı düzenledi.
Saldırılarda abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, Hamas'a ait farklı noktaların hedef alındığı belirtildi. Saldırıya ilişkin henüz HAMAS'tan bir açıklama yapılmazken, Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı ise saldırı sonucu kayıp yaşanıp yaşanmadığına dair açıklama yapmadı. Siyonist işgal rejiminin 10 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'da teravih namazı kılan Müslümanlara saldırması, ardından Filistin direnişinin karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar, 21 Mayıs'ta işgal rejiminin tek taraflı ateşkes ilan etmesiyle sona ermişti. Saldırılarda 254 Filistinli şehid olurken, yaklaşık 2 bin kişi de yaralanmıştı. (İLKHA
Siyonist işgal rejimi, savaş uçaklarıyla, gece boyunca Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine hava saldırısı düzenledi.

Saldırılarda abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, Hamas'a ait farklı noktaların hedef alındığı belirtildi.

Saldırıya ilişkin henüz HAMAS'tan bir açıklama yapılmazken, Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı ise saldırı sonucu kayıp yaşanıp yaşanmadığına dair açıklama yapmadı.

Siyonist işgal rejiminin 10 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'da teravih namazı kılan Müslümanlara saldırması, ardından Filistin direnişinin karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar, 21 Mayıs'ta işgal rejiminin tek taraflı ateşkes ilan etmesiyle sona ermişti.

Saldırılarda 254 Filistinli şehid olurken, yaklaşık 2 bin kişi de yaralanmıştı. (İLKHA

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.