DÜNYA Haber Girişi: 26.09.2021 - 10:12, Güncelleme: 26.09.2021 - 10:12

Siyonist işgalci rejim 4 Filistinliyi şehid etti

 

Siyonist işgalci rejim 4 Filistinliyi şehid etti

İşgal basınında yer alan bilgilere göre, Beyt Anan'da 3, Kefr Burkin'de ise 1 Filistinli, siyonist işgalciler tarafından şehid edildi.
Siyonist işgal rejiminin saldırıları sonucu 4 Filistinli daha şehid oldu. İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınlarındaki Beyt Anan köyü ve Cenin'e bağlı Kefr Burkin beldesi başta olmak üzere Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde esir alınmak istenen Filistinlilerle, siyonist işgal rejiminin sözde askerleri arasında çatışma çıktı. Siyonistlerin saldırılarında 4 Filistinli şehid oldu, en az 5 kişi de yaralandı. Şehidlerden Muhammed Khabisa'nın iki hafta önce Nablus'un güneyindeki Beita kasabasında başından plastik mermiyle vurulduğu, bugün ise başından gerçek mermi ile vurularak şehit edildiği belirtildi. Şehid Filistinlilerin Hamas mensubu olduğu iddia edilirken olaylara ilişkin Filistin makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı. (İLKHA)
İşgal basınında yer alan bilgilere göre, Beyt Anan'da 3, Kefr Burkin'de ise 1 Filistinli, siyonist işgalciler tarafından şehid edildi.

Siyonist işgal rejiminin saldırıları sonucu 4 Filistinli daha şehid oldu.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınlarındaki Beyt Anan köyü ve Cenin'e bağlı Kefr Burkin beldesi başta olmak üzere Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde esir alınmak istenen Filistinlilerle, siyonist işgal rejiminin sözde askerleri arasında çatışma çıktı.

Siyonistlerin saldırılarında 4 Filistinli şehid oldu, en az 5 kişi de yaralandı.

Şehidlerden Muhammed Khabisa'nın iki hafta önce Nablus'un güneyindeki Beita kasabasında başından plastik mermiyle vurulduğu, bugün ise başından gerçek mermi ile vurularak şehit edildiği belirtildi.

Şehid Filistinlilerin Hamas mensubu olduğu iddia edilirken olaylara ilişkin Filistin makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.