YEREL Haber Girişi: 26.08.2021 - 16:02, Güncelleme: 26.08.2021 - 16:02

Su borcu yapılandırmasında hafta sonu ve resmî tatilde vezneler açık olacak

 

Su borcu yapılandırmasında hafta sonu ve resmî tatilde vezneler açık olacak

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından borcu olan aboneler için başlatılan yapılandırma fırsatında son 5 güne girildi.
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanunu’nun Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından su borcu olanlar için başlatılan yapılandırma kampanyasına müracaatlar devam ediyor. Son başvuru tarihi 31 Ağustos Salı günü olan yapılandırmadan 30 Nisan ve öncesine ait borcu olan aboneler borçlarını 18 aya kadar taksitlendirebilecek. DİSKİ, ödeme noktalarında yoğunluk oluşmaması için personel sayısını arttırarak hafta sonuna denk gelen 28-29 Ağustos ile resmî tatilin olduğu 30 Ağustos’ta vatandaşların işlemlerini rahat yapabilmesi için merkezde ve ilçelerde bulunan vezneleri açık tutarak hizmet sunmaya devam edecek. Vatandaşlar, borç yapılandırması müracaatlarını ALO 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden de yapabilecek. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, geçtiğimiz aralık ayında yapılandırmadan 22 bin 376 abonenin faydalanarak 29 milyon 500 bin lira borcun taksitlendirildiğini, bu kampanyadan ise 9 bin 120 abonenin 7 milyon 809 bin lira borcu taksitlendirilerek toplam 37 milyon 309 bin lira borcun yapılandırıldığını söyledi. Yasa kapsamına giren borcun 108 milyon lira olduğunu belirten Tutşi, borcu olan vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini ifade etti. Tutşi, "Vatandaşlarımız kadar DİSKİ için de bu yapılandırma önem taşıyor. Geçmiş borç defterlerini kapatıp yeni yatırımları hayata geçirmek istiyoruz." dedi. (İLKHA)
​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından borcu olan aboneler için başlatılan yapılandırma fırsatında son 5 güne girildi.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanunu’nun Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından su borcu olanlar için başlatılan yapılandırma kampanyasına müracaatlar devam ediyor.

Son başvuru tarihi 31 Ağustos Salı günü olan yapılandırmadan 30 Nisan ve öncesine ait borcu olan aboneler borçlarını 18 aya kadar taksitlendirebilecek.

DİSKİ, ödeme noktalarında yoğunluk oluşmaması için personel sayısını arttırarak hafta sonuna denk gelen 28-29 Ağustos ile resmî tatilin olduğu 30 Ağustos’ta vatandaşların işlemlerini rahat yapabilmesi için merkezde ve ilçelerde bulunan vezneleri açık tutarak hizmet sunmaya devam edecek.

Vatandaşlar, borç yapılandırması müracaatlarını ALO 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden de yapabilecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, geçtiğimiz aralık ayında yapılandırmadan 22 bin 376 abonenin faydalanarak 29 milyon 500 bin lira borcun taksitlendirildiğini, bu kampanyadan ise 9 bin 120 abonenin 7 milyon 809 bin lira borcu taksitlendirilerek toplam 37 milyon 309 bin lira borcun yapılandırıldığını söyledi.

Yasa kapsamına giren borcun 108 milyon lira olduğunu belirten Tutşi, borcu olan vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini ifade etti.

Tutşi, "Vatandaşlarımız kadar DİSKİ için de bu yapılandırma önem taşıyor. Geçmiş borç defterlerini kapatıp yeni yatırımları hayata geçirmek istiyoruz." dedi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.