GÜNDEM Haber Girişi: 23.08.2021 - 13:58, Güncelleme: 23.08.2021 - 13:58

Tabela ve pompa fiyatları uyuşmayan akaryakıt bayilerine inceleme

 

Tabela ve pompa fiyatları uyuşmayan akaryakıt bayilerine inceleme

​Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinde tabeladaki fiyat ile pompa fiyatının uyuşmadığı yönündeki şikayetlerin ardından inceleme başlattı.
EPDK'den konuya ilişkin EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın imzasıyla yapılan açıklamada, fiyat panosu ile pompa fiyatları arasında uyumsuzluk tespit edilmesi halinde gereken adımların hızla atılacağı bildirildi. Uyarılan bayilerin aynı hatayı tekrar etmesi halinde kapılarına 2 ay süreyle kilit vurulacağını ifade eden Yılmaz, tüketicilerin en etkili denetçiler olduğunu belirtti. 735 bin liraya kadar idari para cezası Tüketicilerden gelecek her şikayetin kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "13 binden fazla bayii yurt çapında hizmet veriyor. Yasal düzenlemelere aykırı ve gayriahlaki yollara başvuranları el birliğiyle sektörümüzden temizleyeceğiz. Biz bunu yalnızca fiyat tabelası üzerinden basit bir algı oyunu ya da gayriahlaki bir pazarlama kurnazlığı olarak görmüyoruz. Bu, aynı zamanda göz göre göre tüketicilerimizi kandırarak haksız kazanç elde etme girişimidir. Derhal inceleme başlattık. 13 bin bayii arasında sayısı 3-5 de olsa kimsenin sektörümüze böyle bir leke sürmesine izin vermeyeceğiz. Böyle kötü niyetli istasyon işletmecileri ya kendilerini düzeltecek ve etik şekilde hizmet verecek ya da sektörümüzde kendisine yer bulamayacak. Bir bayi, dağıtım şirketinin tavsiye ettiği fiyatın üzerinde akaryakıt satması halinde açacağımız soruşturma sonucunda 735 bin liraya kadar idari para cezası ödemek zorunda kalacak." dedi. (İLKHA)
​Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinde tabeladaki fiyat ile pompa fiyatının uyuşmadığı yönündeki şikayetlerin ardından inceleme başlattı.

EPDK'den konuya ilişkin EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın imzasıyla yapılan açıklamada, fiyat panosu ile pompa fiyatları arasında uyumsuzluk tespit edilmesi halinde gereken adımların hızla atılacağı bildirildi.

Uyarılan bayilerin aynı hatayı tekrar etmesi halinde kapılarına 2 ay süreyle kilit vurulacağını ifade eden Yılmaz, tüketicilerin en etkili denetçiler olduğunu belirtti.

735 bin liraya kadar idari para cezası

Tüketicilerden gelecek her şikayetin kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "13 binden fazla bayii yurt çapında hizmet veriyor. Yasal düzenlemelere aykırı ve gayriahlaki yollara başvuranları el birliğiyle sektörümüzden temizleyeceğiz. Biz bunu yalnızca fiyat tabelası üzerinden basit bir algı oyunu ya da gayriahlaki bir pazarlama kurnazlığı olarak görmüyoruz. Bu, aynı zamanda göz göre göre tüketicilerimizi kandırarak haksız kazanç elde etme girişimidir. Derhal inceleme başlattık. 13 bin bayii arasında sayısı 3-5 de olsa kimsenin sektörümüze böyle bir leke sürmesine izin vermeyeceğiz. Böyle kötü niyetli istasyon işletmecileri ya kendilerini düzeltecek ve etik şekilde hizmet verecek ya da sektörümüzde kendisine yer bulamayacak. Bir bayi, dağıtım şirketinin tavsiye ettiği fiyatın üzerinde akaryakıt satması halinde açacağımız soruşturma sonucunda 735 bin liraya kadar idari para cezası ödemek zorunda kalacak." dedi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.