GÜNDEM Haber Girişi: 11.11.2021 - 14:57, Güncelleme: 11.11.2021 - 14:57

Ticaret Bakanlığı 70 uzman yardımcısı alacak

 

Ticaret Bakanlığı 70 uzman yardımcısı alacak

​Ticaret Bakanlığı, farklı öğrenim dallarında 70 ticaret uzman yardımcısı alınacağını duyurdu.
Ticaret Bakanlığının, Ticaret Uzman Yardımcısı Giriş Sınavı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecek sınavın başvuruları, 15-24 Kasım döneminde Ticaret Bakanlığının internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) yapılabilecek. 26 Aralık 2021'de Ankara'da gerçekleştirilecek yazılı sınavın yeri ve saati, adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecek. Yine Ankara'da yapılacak sözlü sınavın ise tarihi ve yeri, yazılı sınav sonucuyla birlikte Bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek. Sınavlara katılabilmek için 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan, ilanda belirtilen ilgili KPSS türünden 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. (İLKHA)
​Ticaret Bakanlığı, farklı öğrenim dallarında 70 ticaret uzman yardımcısı alınacağını duyurdu.

Ticaret Bakanlığının, Ticaret Uzman Yardımcısı Giriş Sınavı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecek sınavın başvuruları, 15-24 Kasım döneminde Ticaret Bakanlığının internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) yapılabilecek.

26 Aralık 2021'de Ankara'da gerçekleştirilecek yazılı sınavın yeri ve saati, adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecek.

Yine Ankara'da yapılacak sözlü sınavın ise tarihi ve yeri, yazılı sınav sonucuyla birlikte Bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek.

Sınavlara katılabilmek için 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan, ilanda belirtilen ilgili KPSS türünden 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.