DÜNYA Haber Girişi: 29.09.2021 - 16:45, Güncelleme: 29.09.2021 - 16:45

Tunus'ta ilk kez bir kadın başbakan olacak

 

Tunus'ta ilk kez bir kadın başbakan olacak

​Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Necla Buden Ramazan'ı başbakan olarak atadı.
Tunus Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Kays Said'in başbakan olarak Necla Buden Ramazan'ın, en kısa sürede kabine üyelerini açıklayacağı ifade edildi. Kararın ardından Tunus'ta ilk kez bir kadın başbakanlık yapmış olacak. Mühendis olan ve bir üniversitenin akademisyenlerinden olan Ramazan, bir dönem Dünya Bankası'nda çalıştı. Cumhurbaşkanı Said, 25 Temmuz'da, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden almış, meclisin tüm yetkilerini dondurmuş ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarını askıya almıştı. Said'in bu kararı özellikle Nahda Hareketi tarafından bir darbe olarak nitelendirilmişti. (İLKHA)
​Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Necla Buden Ramazan'ı başbakan olarak atadı.

Tunus Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Kays Said'in başbakan olarak Necla Buden Ramazan'ın, en kısa sürede kabine üyelerini açıklayacağı ifade edildi.

Kararın ardından Tunus'ta ilk kez bir kadın başbakanlık yapmış olacak. Mühendis olan ve bir üniversitenin akademisyenlerinden olan Ramazan, bir dönem Dünya Bankası'nda çalıştı.

Cumhurbaşkanı Said, 25 Temmuz'da, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden almış, meclisin tüm yetkilerini dondurmuş ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarını askıya almıştı.

Said'in bu kararı özellikle Nahda Hareketi tarafından bir darbe olarak nitelendirilmişti. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.