GÜNDEM Haber Girişi: 25.09.2021 - 08:43, Güncelleme: 25.09.2021 - 08:43

Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Afganistan'ın Başbakan Yardımcısıyla görüştü

 

Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Afganistan'ın Başbakan Yardımcısıyla görüştü

​Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay, Afganistan Başbakan Yardımcısı Abdusselam Hanefi ve "Enerji ve Su Bakanı Abdullatif Mansur ile görüştü.
Taliban'ın Siyasi Büro Sözcüsü Muhammed Naim Vardak, Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Afganistan Başbakan Yardımcısı  Abdusselam Hanefi ile Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay bir araya geldi. Görüşmede Hanefi, Türkiye'nin Afganistan ile dostane ilişkilerine vurgu yaparak, "Biz dost ve kardeş iki milletiz, ilişkilerimiz derin ve eskiye dayanıyor. Dini ve kültürel bağlarımız var. Türkiye'yle diplomatik ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Afganistan'ın tamamında güvenlik sağlanmış durumda, Türk yatırımcıların Afganistan'da çeşitli alanlarda yatırım yapmalarını istiyoruz." diyerek Türkiye'nin sağlık, eğitim ve insani alanlarda iş birliğine devam etmesini istediklerini dile getirdi. Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Erginay'ın Hanefi'nin yanı sıra, Afganistan Enerji ve Su Bakanı Abdullatif Mansur'la da görüştüğü kaydedildi. Açıklamada, görüşmenin çok yapıcı geçtiği belirtilirek "Türk şirketleri, Afganistan'a yatırım yapmaya devam edecek. Önümüzdeki dönemde bu iş birliğini Afgan halkının yararına artırmayı umuyoruz." ifadelerine yer verildi. Enerji ve Su Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise Mansur'un, Afganistan ve Türkiye arasındaki iyi ilişkilerin ve iş birliğinin sürdürülmesi ve genişletilmesini vurguladığı bildirildi. (İLKHA)
​Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay, Afganistan Başbakan Yardımcısı Abdusselam Hanefi ve "Enerji ve Su Bakanı Abdullatif Mansur ile görüştü.

Taliban'ın Siyasi Büro Sözcüsü Muhammed Naim Vardak, Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Afganistan Başbakan Yardımcısı  Abdusselam Hanefi ile Kabil Büyükelçisi Cihad Erginay bir araya geldi.

Görüşmede Hanefi, Türkiye'nin Afganistan ile dostane ilişkilerine vurgu yaparak, "Biz dost ve kardeş iki milletiz, ilişkilerimiz derin ve eskiye dayanıyor. Dini ve kültürel bağlarımız var. Türkiye'yle diplomatik ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Afganistan'ın tamamında güvenlik sağlanmış durumda, Türk yatırımcıların Afganistan'da çeşitli alanlarda yatırım yapmalarını istiyoruz." diyerek Türkiye'nin sağlık, eğitim ve insani alanlarda iş birliğine devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Erginay'ın Hanefi'nin yanı sıra, Afganistan Enerji ve Su Bakanı Abdullatif Mansur'la da görüştüğü kaydedildi.

Açıklamada, görüşmenin çok yapıcı geçtiği belirtilirek "Türk şirketleri, Afganistan'a yatırım yapmaya devam edecek. Önümüzdeki dönemde bu iş birliğini Afgan halkının yararına artırmayı umuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Enerji ve Su Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise Mansur'un, Afganistan ve Türkiye arasındaki iyi ilişkilerin ve iş birliğinin sürdürülmesi ve genişletilmesini vurguladığı bildirildi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.