ELAZIĞ Haber Girişi: 25.08.2021 - 18:30, Güncelleme: 25.08.2021 - 18:30

Yaz Kur’an kursları ödül ve kapanış programı yapıldı

 

Yaz Kur’an kursları ödül ve kapanış programı yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 5 Temmuz’da başlayan ve 20 Ağustos’ta sona eren 2021 yılı Yaz Kur’an Kurslarında okuyan öğrenciler için Elazığ Müftülüğü tarafından Gençlik Merkezinde kapanış programı düzenlendi.
Programa katılan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, burada yaptığı konuşmada, “Hayatta insan niye yaşar? Mutlu olmak için yaşar değil mi? Biraz önceki arkadaşınız neyi okudu? Kur’an-ı Kerim’den sure okudu. Hangisini okudu? Amenerrasulu değil mi? Ona gidip bakacaksınız ne anlatıyor? Manası nedir? Onları öğreneceksiniz. Eğitim gören, bu çocuklarımıza emek veren din görevlilerimizi tebrik ediyorum. Hocalarımızı, vaizlerimizi kutluyorum. Allah razı olsun.” dedi. Elazığ Müftüsü Selami Aydın ise, “Yaz Kur’an Kursumuza gelen çocuklarımızın Kur’an-ı Kerimi, dini bilgileri öğrendiler. Siyer-i Nebiyi, Peygamberimizin hayatını, İslam’ın güzel ahlakını öğrendiler. Ben bu yavrularımızı camiye gönderen anne babalarına teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.” dedi. Yaklaşık 2 milyon çocuğun bu sene yaz Kur’an kurslarında ders aldıklarını belirten Aydın, şunları söyledi: “Eğitim gördüler. Resulullah’ın müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Resulullah şöyle buyuruyor; ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.’ Dolayısıyla gerek ders alan öğrencilerimizi gerekse öğrencilerimize emek veren, emek harcayan değerli meslektaşlarımızı, hocalarımızı tebrik ediyorum.”(İLKHA)
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 5 Temmuz’da başlayan ve 20 Ağustos’ta sona eren 2021 yılı Yaz Kur’an Kurslarında okuyan öğrenciler için Elazığ Müftülüğü tarafından Gençlik Merkezinde kapanış programı düzenlendi.

Programa katılan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, burada yaptığı konuşmada, “Hayatta insan niye yaşar? Mutlu olmak için yaşar değil mi? Biraz önceki arkadaşınız neyi okudu? Kur’an-ı Kerim’den sure okudu. Hangisini okudu? Amenerrasulu değil mi? Ona gidip bakacaksınız ne anlatıyor? Manası nedir? Onları öğreneceksiniz. Eğitim gören, bu çocuklarımıza emek veren din görevlilerimizi tebrik ediyorum. Hocalarımızı, vaizlerimizi kutluyorum. Allah razı olsun.” dedi.

Elazığ Müftüsü Selami Aydın ise, “Yaz Kur’an Kursumuza gelen çocuklarımızın Kur’an-ı Kerimi, dini bilgileri öğrendiler. Siyer-i Nebiyi, Peygamberimizin hayatını, İslam’ın güzel ahlakını öğrendiler. Ben bu yavrularımızı camiye gönderen anne babalarına teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.” dedi.

Yaklaşık 2 milyon çocuğun bu sene yaz Kur’an kurslarında ders aldıklarını belirten Aydın, şunları söyledi:

“Eğitim gördüler. Resulullah’ın müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Resulullah şöyle buyuruyor; ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.’ Dolayısıyla gerek ders alan öğrencilerimizi gerekse öğrencilerimize emek veren, emek harcayan değerli meslektaşlarımızı, hocalarımızı tebrik ediyorum.”(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.